Wysłać kwiaty do sztokholm

Kwiaty na Boże Narodzenie

Spraw, aby te święta były pełne miłości

Kwiaty na urodziny

FloraQueen to wysyłka kwiatów za granicę i do wszystkich krajów Polski. Pamiętaj o ukochanych i wyślij kwiaty na urodziny. Z pewnością sprawisz im wielką przyjemność i niespodziankę!

Kwiaciarnia internetowa na rocznicę

Rocznica ślubu zbliża się wielkimi krokami? A może świętujecie rocznicę pierwszej randki albo momentu, w którym się poznaliście? Koniecznie spędźcie ten czas we dwoje w jakimś magicznym miejscu pełnym romantycznej atmosfery, z kieliszkiem szampana w dłoni i zapachem róż unoszącym się w powietrzu. Paryż, Barcelona albo Rzym będą idealne!

Kwiaciarnia internetowa do Polski i na cały świat

Nasz doświadczona Wysyłka kwiatowadost arcza zawsze świeże kwiaty, najwyższej jakości do wszystkich miast w Polsce i ponad 90 krajów na świecie. Możesz być pewien, że młodzi rodzice, którym zamierzasz pogratulować bukietem kwiatów, będą zachwyceni z niespodzianki i prezentu. Wyślij kwiaty już dziś!

Wyślij już dziś kwiaty do Sztokholmu

Jak przystało na stolicę kraju, która jest jednocześnie siedzibą parlamentu i od wielu pokoleń także rodziny królewskiej, Sztokholm zachwyca nie tylko turystów. Po raz pierwszy w dokumentach miasto pojawiło się w 1252 roku, a jego rozwój we wspomnianym stuleciu widać po pięknie zachowanym Starym Mieście. W XVI wieku siedzibą królewską był zamek Tre Kronor, który jednak później spłonął. Od drugiej połowy XVIII wieku rodzina królewska mieszka w Pałacu Królewskim. Warto przy tej okazji wspomnieć, że obecnie Tre Konor, czyli trzy korony, to symbol miasta, ale także zwieńczenie sztokholmskiej wieży ratuszowej. Samo miasto leży na 14 wyspach, które łączą 53 mosty. Archipelag sztokholmski, który terytorialnie odpowiada gminie stołecznej, obejmuje 24 tysiące wysp, różnych wysepek i skał przybrzeżnych, co zdecydowanie robi wrażenie. Jeszcze ciekawsze są dane, które mówią, że tereny zabudowane w Sztokholmie zajmują jedynie 1/3 powierzchni miasta. Reszta to lasy i parki, a miejscami także woda w postaci jezior czy zatoki, prowadzącej do Morza Bałtyckiego. W samym mieście obok klasycznych zabytków zaskakuje także ilość muzeów - jest ich ponad 100, a niektóre z nich są otwierane także w domach prywatnych. Miłośnicy twórczości Astrid Lindgren, zwłaszcza, gdy są w Sztokholmie z dziećmi, powinni udać się do muzeum poświęconemu pisarce i jej twórczości. Z kolei muzeum historyczne udostępnia swoje zaskakujące zbiory, na które składa się 150 starych budynków. Jednocześnie jest to największy skansen na świecie z autentycznym kościołem, w którym odbywają się do dzisiaj nabożeństwa.

Warta spróbowania jest także kuchnia szwedzka, oparta na śledziach i łososiu, który jest tutaj traktowany jak każda inna morska ryba. Jednak najczęściej Sztokholm kojarzy się z dość wysokimi cenami, które potrafią zaskoczyć osoby spoza Skandynawii zarówno w restauracji, jak i przy próbie zakupu biletów do muzeum. Jeśli mimo to pojawi się pomysł, aby wysłać komuś kwiaty do Sztokholmu, istnieje zdecydowanie prostsza alternatywa niż poszukiwanie cenowo przystępnej kwiaciarni na własną rękę. Kwiaty można wybrać, korzystając z wysyłki kwiatów za granicę FloraQueen w dowolnym miejscu, a wybrany bukiet zostanie doręczony przez kwiaciarnię w Sztokholmie. Piękne kwiaty na pewno przypadną do gustu nawet praktycznym Szwedom.

Wyślij kwiaty do najpopularniejszych miast

Wysyłamy kwiaty do wszystkich miast, miasteczek i wsi Szwecja