Rabat 25% na dwa nowe bukiety z serii „wakacyjne miejsca”. Zarażaj wakacyjnym nastrojem!

Wysłać kwiaty do Dublin

Kwiaty na urodziny

FloraQueen to wysyłka kwiatów za granicę i do wszystkich krajów Polski. Pamiętaj o ukochanych i wyślij kwiaty na urodziny. Z pewnością sprawisz im wielką przyjemność i niespodziankę!

Kwiaciarnia internetowa na rocznicę

Rocznica ślubu zbliża się wielkimi krokami? A może świętujecie rocznicę pierwszej randki albo momentu, w którym się poznaliście? Koniecznie spędźcie ten czas we dwoje w jakimś magicznym miejscu pełnym romantycznej atmosfery, z kieliszkiem szampana w dłoni i zapachem róż unoszącym się w powietrzu. Paryż, Barcelona albo Rzym będą idealne!

Twoja niezawodna Wysyłka kwiatowa

FloraQueen oferuje usługi dostawy kwiatów do domu. Kwiaty do Polski i na cały świat to elegancki sposób na złożenie życzeń, podczas gdy nie możemy pojawić się na wyjątkowej okoliczności osobiście. Warto również pamiętać o bliskich, za którymi tęsknimy bez okazji i okazać im miłość. Miłość to jedna z najważniejszych wartości życiowych i należy ją pielęgnować. Wyślij kwiaty już dziś!

Kwiaciarnia internetowa do Polski i na cały świat

Nasz doświadczona Wysyłka kwiatowadost arcza zawsze świeże kwiaty, najwyższej jakości do wszystkich miast w Polsce i ponad 90 krajów na świecie. Możesz być pewien, że młodzi rodzice, którym zamierzasz pogratulować bukietem kwiatów, będą zachwyceni z niespodzianki i prezentu. Wyślij kwiaty już dziś!

Zielony Dublin - kwiaty mile widziane

Stolica Irlandii kojarzy się z piękną zielenią, zarówno w postaci roślin, jak i barw narodowych. To w Dzień Świętego Patryka, czyli 17 marca, serwowane jest zielone piwo (głównie poza granicami Irlandii), a jego święto jestem świętem państwowym i religijnym. Sam święty jest uważany za patrona kraju i głównego organizatora irlandzkiego życia religijnego od V wieku. Symbolem Irlandii jest zielona koniczyna, którą wspomniany święty wykorzystał, aby wyjaśnić ludziom dogmat o Trójcy Świętej. Zieleń to barwa narodowa Irlandczyków, którzy w święto swojego patrona noszą zielone ubrania. Kolor nawiązuje do koloru soczystej trawy, bo tej jest najwięcej na wyspie. Zielona jest oczywiście także koniczyna. Zwyczaj serwowania zielonego piwa nie pochodzi bezpośrednio z Irlandii, bowiem w Dublinie podczas uroczystego świętowania dnia patrona, pije się obowiązkowo whiskey. Zielone piwo rozpropagowali irlandzcy migranci na przełomie XIX i XX w., głównie ci, którzy emigrowali do Stanów Zjednoczonych. W ten dzień poza Irlandią rozpowszechnił się także zwyczaj malowania znanych obiektów na zielono - taki kolor przybrała Niagara, ratusz w Poznaniu czy Krzywa Wieża w Pizie.

Jednak w Dublinie życie toczy się normalnie w pozostałe dni w roku, a sami Dublińczycy lubią spędzać czas w Phoenix Park - największym ogrodzonym parku w Europie. Na jego terenie znajdują się miejsca do uprawiania sportu, miejskie ZOO czy rezydencja prezydenta Irlandii. Z kolei w ścisłym centrum miasta swoim pięknem zachwyca St. Stephen's Green - park o kształcie idealnego prostokąta, który powstał w 1627 roku. Wówczas był inicjatywą prywatną i pełnił funkcję prywatnego ogrodu. Od 1880 roku jest jednak dostępny dla wszystkich mieszkańców.

Czy przy tak bogatej tradycji Irlandczycy w Dublinie nadal kochają kwiaty? Oczywiście, że tak. Poza tym Dublin to miasto, w którym przebywa duża grupa emigrantów z Polski. W stolicy Irlandii czują się oni równie dobrze jak w Polsce. To oni docenią fakt, że dostaną wysłane z Polski kwiaty do Dublina.

Dzięki FloraQueen można wysyłać kwiaty za granicę na różne okazje z dowolnego miejsca, a ich doręczenie nastąpi zgodnie z życzeniem klienta-nadawcy. To właśnie on może wskazać adres ukochanej osoby w Dublinie, która na pewno ucieszy się z biało-czerwonego bukietu. Piękno kwiatów, ale i samego gestu docenią bez wątpienia także Irlandczycy.

Wyślij kwiaty do:

Wysyłamy kwiaty do wszystkich miast, miasteczek i wsi Irlandia