Zyskaj 50% zniżki na drugi bukiet

Wysłać kwiaty do Dania

Filtruj według

Dania - kraj, w którym królowa czyta baśnie na dobranoc

Dania, najmniejszy kraj Skandynawii, położony jest na Półwyspie Jutlandzkim. W skład Wspólnotowego Królestwa Danii wchodzą jeszcze Wyspy Owcze i Grenlandia. Stolicą kraju jest Kopenhaga, a jego głową - królowa Małgorzata II. Obywatele wprost uwielbiają swoją monarchinię, która w wolnych chwilach ilustruje bajki.

Samochód to dla Duńczyka luksus

Aż trudno uwierzyć w to, że w zamożnym kraju auto może być uważane za luksus. Wprawdzie przeciętny Duńczyk może pozwolić sobie na zakup czterech kółek, ale po co? Naród uwielbia rowery, co znajduje odzwierciedlenie w jego sprawności - Dunki są najszczuplejszymi kobietami w całej Unii Europejskiej. Zresztą w samej Kopenhadze nie brakuje ścieżek rowerowych - dzisiaj jest ich około 315 km, choć co roku przybywają kolejne. W całym kraju miłośnicy jednośladów mają do swojej dyspozycji około 10 tys. km takich dróżek.

Duńczycy są domownikami i uwielbiają światło świec, dlatego ich zużycie jest na Półwyspie Jutlandzkim prawdopodobnie najwyższe na świecie. Równie chętnie obywatele zjadają ciasteczka pod wszelką postacią, a słodkości można kupić prawie w każdym sklepie, niekoniecznie spożywczym. Dzieci są tutaj niezwykle spokojne i mało płaczą, za to język dorosłych Duńczyków nawet przez innych Skandynawów nazywany jest chorobą gardła. Dania słynie jeszcze z historii o Wikingach, pisma runicznego, klocków LEGO, baśni rodaka - H.Ch. Andersena, a także festiwalu muzycznego w Roskilde. FloraQueen dostarczy bukiet do Twojej mamy, przyjaciółki albo siostry - wyślij kwiaty do Danii. Wraz z kolorowym bukietem podaruj najbliższym kosze upominkowe – słodkie ciasteczka, rozgrzewający wytrawny trunek i pachnące kwiaty to idealna niespodzianka dla zaprzyjaźnionych Duńczyków.

Wyślij kwiaty do:

Wysyłamy kwiaty do wszystkich miast, miasteczek i wsi Dania