-25% na wszystkie bukiety słoneczników. Tylko w tym tygodniu. Kliknij tutaj

Drzewko Bonsai z dostawą do domu

Filtruj według
Loading...

Poczta-Wysyłka kwiatowa Bonsai

Bonsai pochodzi z języka japońskiego, składa się z dwóch członów: "bon" - płaska taca lub pojemnik i "sai" - roślina albo rośliny. W języku polskim przejęliśmy japońską nazwę, która została naturalnie przyjęta w piśmie i mowie. Kultura hodowli miniaturowych drzewek kojarzona jest najczęściej z Japonią, jednak jej pochodzenie jest w Chinach. Drzewko Bonsai było początkowo zarezerwowane dla przedstawicieli szlachty, z czasem stało się ono powszechnie dostępne. Hodowla Bonsai to nie tylko ogrodnictwo, to prawdziwa sztuka pełna pasji i zaangażowania. Każde drzewko tworzone jest wedle ściśle przyjętych zasad wizji artysty. Cały proces wymaga dużo czasu, pielęgnacji i miłości do roślin. Specjalne, precyzyjne narzędzia do tworzenia formy tych drzewek są przeznaczone dla mistrzów rzeźbiarstwa.

Sklep internetowy FloraQueen podziwia i docenia sztukę tworzenia Bonsai. Jesteśmy przekonani, że prezent w postaci drzewka Bonsai to elegancki i ekskluzywny pomysł na niespodziankę z dostawą domu. Gdy chcemy podarować naszym najbliższym to, co najlepsze z okazji ważnej okoliczności, możemy spokojnie zdecydować się na drzewko Bonsai. Jest to prezent pełen stylu i klasy, który bez wątpienia uraduje najbardziej wymagającego adresata. Polecamy na okrągłe urodziny, na rocznicę ślubu rodziców, z okazji imienin babci lub zawsze wtedy, kiedy pragniemy zrobić wspaniałą niespodziankę. Darowując Bonsai, udowadniasz, jak bardzo zależy Ci na adresacie. Wyślij Bonsai teraz!

Pielęgnacja Bonsai

Pielęgnacja drzewka Bonsai wymaga zamiłowania do kwiatów i cierpliwości. Jak pielęgnować drzewko Bonsai w domu? Na pielęgnacje składają się takie zabiegi jak: przycinanie, podlewanie, drutowanie, nawożenie, sadzenie w płaskiej donicy i inne. Zwracamy uwagę, że każdy gatunek Bonsai może mieć swoje specyficzne wymagania, z którymi należy się zapoznać podczas zakupu. Tutaj prezentujemy ogólne wskazówki dotyczące pielęgnacji drzewka Bonsai, które można zastosować w większości gatunków. Bonsai najlepiej czuje się na stanowisku jasnym, z rozproszonym światłem słonecznym, czyli na parapecie okiennym. Drzewko sadzimy najczęściej w płaskich doniczkach z dużymi otworami na spodzie (W wysokich donicach tylko formy kaskadowe). Aby uniknąć przesychania korzeni, należy wybrać odpowiednie podłoże: mieszanka gliny, torfu i gruboziarnistego piasku. Można kupić gotową ziemię do Bonsai.

Podlewanie to najważniejszy zabieg pielęgnacyjny. Rośliny te są wrażliwe na przesuszenie i należy je podlewać codziennie (nie w okresie spoczynku). Po podlaniu, nadmiar wody wylewamy z podstawki, aby nie doprowadzić do rozwoju chorób systemu korzeniowego. Roślina wymaga regularnego nawożenia, które dostarcza niezbędnych do życia mikro- i makroelementów. Polecamy nawozy rozpuszczalne w wodzie w niższych dawkach niż te podane na opakowaniu. Jeśli masz wątpliwości i pytania dotyczące pielęgnacji drzewka Bonsai, możesz skontaktować się z nami w naszych mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, G+ lub Pinterest), a z chęcią doradzimy. Życzymy samych przyjemności z Bonsajami!